Minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling v pondelok uviedol, že 2550 škôl obnovili prezenčnú výučbu. Povedal o tom počas návštevy otvorených základných škôl v Bratislave. Niektoré sa neotvorili, kvôli horúčkam učiteľov, a to po očkovaní proti Covid-19.

“Je to niečo, s čím sme rátali. Organizmus na to reaguje. Je to pozitívna správa, pretože organizmus na to začína reagovať,” poznamenal minister. Učitelia boli však pri očkovaní na túto možnosť informovaní. Môže sa po ňom prejaviť bolesť hlavy, či teplota.

Podľa ministra školstva sú čísla otvorených škôl nižšie, keďže na strednom Slovensku sa od pondelka začali jarné prázdniny. Starosta bratislavskej mestskej časti Ružinov Martin Chren uviedol, že v pondelok do otvorených základných škôl nastúpilo 50,5 percenta žiakov, pričom z deviatich škôl sa otvorilo šesť.

“Jedna je zatvorená z dôvodu výskytu ochorenia COVID-19 ešte spred týždňa. Dve školy sme nemohli otvoriť z dôvodu neočakávaných dôsledkov očkovania. Až 66 zo 108 očkovaných učiteľov malo nepriaznivé dôsledky a nemohlo dnes nastúpiť do školy,” vyjadril.

Zdroj: cas.sk | Foto: Facebook/Branislav Gröhling – Vzdelanie je budúcnosť krajiny, Zuzana Aufrichtová, pixabay.com