Zaspomínajme si teraz na časy nie tak dávno minulé, kedy sme sa ešte chodili stravovať do školskej jedálne. Neviem ako to bolo u vás, no ja som mal to potešenie degustovať špeciality hneď z troch “vychýrených” školských jedálni a poviem vám, rozhodne ani na jednu z nich nezabudnem…

Dámy a páni, pohodlne sa usadte a poďte si to vychutnať spoločne snami! Predstavujeme 16 top kulinárskych zážitkov, na ktoré nie je možné zabudnúť!

Lečo

Výborná a hlavne zdravá jarná pochúťka od pani kuchárok zo školskej jedálne nikdy nesklamala. Lečo síce vyzeralo, akoby ho už raz jedol niekto, komu nechutilo, ale za to bolo nepochybne plné vitamínov!

Špagety

Špagety sa podávali buď s kečupom alebo s niečím, čo sa nám dodnes nepodarilo identifikovať. Ako sa na to tak spätne dívame, dosť možné, že boli s lečom… 🙂

Francúzske zemiaky

Na školských kuchárkach nutno obdivovať ich neutíchajúcu túžbu po čo najohyznejšom výsledku. Nepochybne človek musí vynaložiť značnú námahu na to, aby to s celkom nenáročným jedlom dopadlo práve takto.

Hrachový prívarok

Celkom by nás zaujímalo, ako sa dá hrach prinútiť, aby vyzeral práve takto. Tak či onak, táto ranná stolica dozdobená krúžkom varenej repy nám aj po rokoch príde velice šik.

Kôprový prívarok

Toto bol tiež celkom slušný fór. 🙂

Paradajková polievka

Ohriata voda a paradajkový pretlak. Chvalabohu, pokaziť toto jedlo bola výzva, s ktorou sa ani školské kuchárky nie vždy dokázali popasovať.

Čevapčiči

Čevapčiči sa napriek svojmu odpudivému zjavu čas od času zjesť dalo. Nuž, aj majster tesár sa utne.

Dukátové buchtičky

Jedlo, ktoré bolo pre mnohých žiakov doslova vykúpením. Áno, dokonca aj školská kuchárka zvládne uvariť puding!

Španielske vtáčky

Vcelku luxusné jedlo, všakže? Iste za normálnych okolností dobrota… V školskej jedálni sa však hovädzie mäso spravidla menilo na podrážku a ryža zasa na broky. Toto bola skutočne špecialitka, s ktorou sa tety kuchárky vedeli vyhrať.

Krupicová kaša

Toto bol doslova kameňák! Povedzte dieťaťu, že k obedu dostane krupicovú kašu a potom mu naservírujte toto! 😀 😀

Šošovicový prívarok

Áno, chutilo to presne tak, ako to vyzerá…

Čož takhle dát si špenát:

Jedlo, ktoré mnoho ľudí dodnes nenávidí aj zásluhou školských jedálni. Bez srandy, za tento výtvor by si tety zaslúžili spakruky jednu poriadnu Pepkovskú…

Sladké oné

Skrátka ďalší okúzľujúci majsterstuk školskej kuchyne. Ako predjedlo k tejto lahôdke hádam najlepšie naštartuje chuťové zmysly držková polievka…

Knedlo, zelo, vepřo

Pri pohľade na tanier človek stráca dych… 😀

Rizoto:

Ako vidíte na obrázku, v školskej jedálni si boli dobre vedomí faktu, že jedia aj oči!

Znojemské dusené mäso

Áno, teta kuchárka, velice správne. Dnes som mal od rána neodolateľnú chuť na knedľu s ryžou…

Zdroj/Foto: youtube, školské jedálne