Strecha nad hlavou patrí k najdôležitejším veciam v našom živote, no žiaľ, nie každý človek má šťastie, aby mal svoje vlastné bývanie. Našťastie, ale existujú rôzne občianske združenia, ktoré sa snažia bezdomovcom pomáhať a aspoň trochu im skvalitniť život, ktorý musia tráviť na ulici.

 

Rozprávali ste sa už niekedy s človekom bez domova? Netreba hádzať všetkých ľudí na ulici do jedného vreca, pretože nie každý môže za to, kam sa dostal. Títo ľudia patria zväčša k najskromnejším a vážia si každú pomoc, ktorú od niekoho dostanú. A najmä v dnešnej dobe, kedy ľudia zabúdajú na dobročinnosť a všetko si nechávajú pre seba.

Šťastie, že existujú aj ľudia, akými je pani Ľubka. K tomu, aby ste niekomu pomohli, totiž nepotrebujete peniaze, stačí váš čas a ochota. Pani Ľubka je kaderníčka a jedného dňa sa rozhodla, že sa bude venovať ľuďom na ulici, ktorých zadarmo ostrihá.

“Pani kaderníčka Ľubka prišla s nápadom, že by mohla jedno popoludnie prísť k nám do Domca a dopriať nový strih zadarmo ľuďom, ktorí nás denne navštevujú. No a záujem a radosť boli obrovské! 💇💇‍♂️ Ponúknuť svoje služby ľuďom bez domova alebo nimi potešiť našich kolegov a kolegyne je forma pomoci, ktorú si nesmierne vážime a ceníme!🤗Ďakujeme,” napísali z občianskeho združenia Vagus na Facebooku.

Krásne gesto pani Ľubky chytilo za srdce viacerých Slovákov a na Facebooku si vyslúžila takmer 2-tisíc lajkov. “Toto by urobila máloktorá kaderníčka, kaderník. Skláňam sa pred pani Ľubkou,” píše sa v komentároch. “Wau, úžasné gesto a veľmi milé. Som vďačná, že ešte stále existujú ľudia, čo majú srdce a chuť pomáhať,” pridáva sa ďalšia.

Zdroj/Foto: Facebook/Vagus

Adka
Mladá a ambiciózna študentka žurnalistiky, ktorá miluje písanie a verí, že raz sa tým bude živiť. Okrem toho miluje knihy, varenie, pečenie a samozrejme musí vedieť o všetkom, čo sa deje vo svete. Preto vám prináša čo najlepšie a najaktuálnejšie informácie zo sveta zábavy.