papez frantisek

Pápež František v ostatných dňoch navštívil Írsko, kde sa vyjadril aj na margo otázok, pred ktorými sa mnohí veriaci prežehnávajú. Ako hlava Rímskokatolíckej cirkvi František šokoval svojim vyjadrením v otázke výchovy detí a ich se*uálnej orientácie!

Zdá sa, že istá forma liberalizmu preniká aj do útrob inak striktne konzervatívnej cirkvi. Pápež František šokoval mnohých prítomných svojim postojom ku výchove homose*uálne orientovaných detí. Pokiaľ v minulosti by sa takéto priznanie kresťanským rodičom len ťažko prehĺtalo a možno by si na pomoc prizvali aj kňaza či vymietača zlých síl, dnes je všetkému inak.

Pápež po ukončení Svetového stretnutia rodín pred novinármi povedal: „Vždy existovali homoseuáli a ľudia s homoseuálnymi sklonmi.“ Ak sa rodičom dieťa prizná, že má opačnú orientáciu, tí by sa s ním mali v prvom rade pomodliť. Nemajú ho v žiadnom prípade haniť či reagovať mlčaním alebo hnevom. „Neodsudzujte dieťa. Veďte s ním rozhovor. Chápte ho, dajte mu priestor, aby sa mohol či mohla vyjadriť,“ dodal pápež František.

Prečítajte si tiež:

Vtip o mníške, ktorá splnila taxikárovi tajný sen: POZOR bude to ostré!

 

Zdroj: aktuality.sk | Foto: Facebook