Na bývalého predsedu Najvyššieho súdu SR a volebného lídra zbankrotovanej strany Vlasť Štefana Harabina včera údajne vyhlásila polícia pátranie, pretože si nevyzdvihol na pošte predvolanky od vyšetrovateľa.

Čeliť má vážnemu obvineniu z podnecovania na protivládnom proteste zo 17. novembra 2020, kde politik nemal rúško a taktiež nabádal ostatných, aby si ho sňali. Harabin sa z celej situácie dobre zasmial a dokonca predviedol divadelný výkon aj pred kamerami televízie Markízy, ktoré sa s redaktorom Reném Medzihradským rozhodli ho navštíviť.

,,No prečo tu nie sú policajti, keď pátrajú po mne,“ povedal usmiaty Harabin akonáhle vyšiel pred panelák. ,,Ja som známy bezrúškovec,“ zdôraznil redaktorovi dôvod, prečo si nemôže prevziať zásielku od vyšetrovateľa na pošte, bez respirátora ho nepustia.

„Keď po mne pátrajú, zavolajte políciu,“ navrhol redaktorovi a ten neváhal a volal. Na hliadku čakali spolu, no dlho nechodila. Bývalý predseda Najvyššieho súdu sa preto vybral domov. Hliadka nakoniec prišla, no policajti ani nevystúpili z auta a zavolali kolegov, ktorým prípad patril. V kontakte s Harabinom však neboli, keďže im neotvoril dvere.

Zdroj/Video: tvnoviny.sk | Foto: markiza.sk