Bol mimoriadne talentovaným hercom i tanečníkom a ženy z celého sveta mu padali k nohám. Herecká legenda Patrick Swayze to však v živote nemal vôbec ľahké. Začalo to už počas detstva, keď ho týrala jeho vlastná matka. A ku koncu sa dostal do rúk úplne rovnakej žene…

V pondelok to bolo presne 11 rokov, čo nás navždy opustil sympatický herec známy z filmov Hriešny tanec, Duch či Bod zlomu. Zdalo sa pritom, že hviezdnu dráhu mal v osude vpísanú už od detstva. Jeho matka Patsy vlastnila tanečnú školu, kde si mladý Patrick zamiloval predovšetkým balet. Túžil byť hviezda veľkých pódií, futbalové zranenie ho však o krásny sen obralo. Nastúpil teda plán B – herectvo.

Matkina tanečná škola pre chlapca veľa znamenala. Nielenže sa v nej naučil mnohé z toho, čo nakoniec poznamenalo jeho kariéru, ale tiež v nej spoznal svoju budúcu manželku Lisu. Patrick mal vtedy 18 rokov, Lisa o tri menej. Dievča malo vzácnu príležitosť sledovať vzťah svojho životného partnera s jeho matkou, ktorý následne poriadne farbisto popísala aj v spomienkovom dokumente s názvom I am Patrick Swayze.

Podľa Lisy Patricka jeho matka celé destvo bila. Hercov otec sa s ňou chcel preto istú dobu aj rozviesť, načo vraj Patsy trochu zlepšila svoje správanie a neskôr si k synovi našla cestu. (Napokon svojho potomka prežila o 4 roky.)

Tak, ako Lisa žalovala na Patsy, však Patrickovi kamaráti prezradili mnohé aj o nej samotnej. Vraj nebola ani zďaleka také neviniatko, na aké sa hrala. Hoci bol vzájomný manželský vzťah veľmi pekný, podľa priateľov Lisa Patricka z času na čas bila. V čase, keď ochorel, rakovina pankreasu ho celkom pripútala na lôžku a on sa viac nedokázal brániť, vraj prešla až k týraniu.

Dva mesiace pred Patrickovou smrťou prestala Lisa prijímať návštevy a k chorému mužovi nikoho nepustila. Ona sama ho však strážiť odmietala. Odchádzala z domu na dlhé hodiny a legendárneho herca nechávala bezvládneho ležať vo vlastných výkaloch, hladného a smädného. Tiež sa údajne nestránila priameho fyzického násilia.

Isté zdroje hovoria, že napriek ťažkému osudu (a možno práve kvôli nemu) sa však násilnícke gény nezapreli ani v samotnom Patrickovi a v čase, keď bol ešte schopný normálne fungovať, boli bitky v manželstve obojstranné. Jeho povaha po matke sa vraj prejavovala najmä v čase, keď bol pod vplyvom alkoholu. Lisa dokonca niekoľkokrát utiekla z domu.

Patrick umrel ako 57-ročný 14. septembra 2009 v Los Angeles. Jeho žena Lisa sa päť rokov nato opäť vydala, tentokrát za bohatého klenotníka Alberta DePrisca.

Vyzerá to tak, že rovnako ako vo svojich filmoch, bol Patrick aj v skutočnom živote nežný aj drsný, mal rozporuplný charakter a svoj život prežil s nesmiernou vášňou, ktorá v sebe vždy zahŕňa aj istú dávku bolesti. Filmový svet, ako aj jeho fanúšikovia, naňho vždy budú spomínať s veľkým rešpektom.

Zdroj: Extra.cz | Foto: Facebook