Celá krajina sa momentálne spamätáva z úkladnej vraždy dvoch mladých ľudí, ktorí sa v boji za spravodlivosť nebáli kráčať na hrane, na čo, žiaľ, doplatili svojim životom. Investigatívny reportér Ján Kuciak a jeho partnerka Martina Kušnírová boli zo sveta znesení obzvlášť krutým spôsobom, pričom celé Slovensko zmobilizovalo svoje sily a bije sa za dovolania sa pravdy!

 

Nielen ,,bežným” občanom Slovenska, ale ani kultúrnym osobnostiam, ktoré dokážu ovplyvňovať verejnú mienku, nie je vyriešenie prípadu Jána Kuciaka a jeho snúbenici Martiny Kušnírovej ľahostajné. Herci Činohry Slovenského národného divadla sa pred uvedením hry Richard III. postavili na divadelné dosky a po slovách obľúbenej Táni Pauhofovej si pripomenuli oboch zavraždených.

„Vážení naši diváci, dnešné predstavenie sme sa, ako prejav úcty, rozhodli venovať Jánovi Kuciakovi a Martine Kušnírovej. Násilná smrť novinára je pre spoločnosť vždy výstraha. Okrem veľkej osobnej tragédie, prináša zásadné ohrozenie piliera demokracie a slobody slova. Každé i to najmenšie ohrozenie osobných slobôd môže stáť na počiatku udalostí, ktoré spoločnosť rozloží. Prestanú v nej platiť pravidlá a vytvorí sa priestor pre tie najnižšie ľudské pudy. Chceli by sme vysloviť úprimnú sústrasť najbližším obetí, ako aj celej novinárskej obci a vyzvať všetkých, ktorí sa pohybujú vo verejnom priestore, aby sa začali chovať zodpovedne a vážili každé svoje slovo. A teraz si, prosím, minútou ticha uctime obete neospravedlniteľného násilného činu,“ uviedla v úvode herečka.

Podľa dostupných informácii sa totožné gesto chystajú herci opakovať pri každom predstavení, k čomu sa postupne pridávajú divadlá z celej krajiny!

Zdroj/Foto: Instagram, facebook