google mesto buducnosti

Počasie ako na dovolenke, po celý rok? Takýto luxus chystá Google v meste snov, kde by chcel žiť asi každý. Reguláciou počasia výhody pre obyvateľov zďaleka nekončia!

 

Komplex “mesto budúcnosti” by mal byť postavený na východnom pobreží Toronta.  Sesterská firma Google, spoločnosť Sidewalk Labs, chce zmeniť jednu z najmenej rozvinutých oblastí USA na miesto ako vystrihnuté zo sci-fi románu.

Ľudia by v tomto ultramodernom meste mali ale paradoxne nažívať v súlade s prírodou. Obyvatelia budú zásobovaný sieťou podzemných tunelov. V doprave by mali pred autami prednosť cyklisti a cena nehnuteľností by mala byť na takýto komplex pomerne nízka.

Projekt prichádza aj s plánom “počasia na objednávku”. To chcú kompetentní zariadiť tak, že nad chodníkmi sa v prípade búrky automaticky vysunú obrie dáždniky. Obyvatelia sa tak nemusia obávať toho, že kedykoľvek zmoknú. Navyše v zime odpadá aj odhŕňanie snehu, pretože cesty budú vyhrievané. Vetrolamy okolo mesta sú samozrejmosťou.sidewalk labs mesto buducnosti

Zaujímavé je aj to, ako si mesto z budúcnosti chce poradiť s odpadom. Odpadkové koše budú sami triediť odpad a ak budú plné, samé si privolajú smetiarov. Kritikom pokrokového komplexu sa však nepozdáva, že celý priestor bude doslova preplnený kamerami a senzormi. Ľudia, ktorí tu budú žiť, by tak mohli prísť o všetko súkromie.

Zdroj: ekonomika.idnes.cz Foto: Facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.