V nedeľnej diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 sa stretol predseda Národnej rady SR Boris Kollár a líder mimoparlamentného Hlasu-SD Peter Pellegrini. Vyjadrili svoj názor k celoplošnému testovaniu a zhodli sa aj v téme spustenia Covid-automatu.

Nebudeme za ďalšie celoplošné testovanie, mal by byť tomu koniec,” vyjadril sa Boris Kollár a Peter Pellegrini súhlasil. “Budem vplývať aj na kolegov vo vláde, aby celú energiu presmerovali z neustáleho testovania k očkovaniu,” uviedol a zdôraznil, že je dôležité očkovať čo najrýchlejším tempom.

Pellegrini je toho názoru, že celoplošný skríning sprevádza väčšinou zlyhanie. “Je to veľmi nepríjemné, lebo sa to deje v období, keď denne podľahne Covid-u veľa ľudí a je veľké množstvo hospitalizovaných,” povedal s myšlienkou, že testovať by sa malo cielene a nie celoplošne, čo sa týka chaotického rozhodovania premiéra Igora Matoviča.

“Nesúhlasili sme s predlžovaním núdzového stavu formou, že to najskôr vláda rozhodne a 20 dní má na to, aby sa spätne prišla spýtať parlamentu, či tak môže urobiť. Je to fraška,” uviedol Pellegrini. Súhlasí, že lockdown nám pomôže v boji proti koronavírusu. “Mrzí ma, že Slovensko spolu s Rumunskom poskytuje svojim podnikateľom, ekonomike a občanom jednu z najnižších pomocí v Európe,” poznamenal a upozornil, že rozprávanie o ďalšom lockdowne spôsobuje v ľuďoch strach a obavy, či si udržia svoje zamestnania.

Zdroj: RTVS | Foto: Facebook/Peter Pellegrini, RTVS/ O 5 minút 12