Podľa slov expremiéra Petra Pellegriniho by mala strana Smer prejsť ráznymi zmenami, dokonca si trúfa kandidovať za šéfa. Ficovi posiela jasný odkaz: „Smer sa musí zbaviť biľagu strany….!“

Bývalý premiér Peter Pellegrini dal jasne najavo, že si trúfa kandidovať za šéfa strany Smer. „Ak si Smer-SD chce zachovať mieru vplyvu a rešpektu v tejto krajine a príde na stôl otázka, kto má stranu viesť, tak ja určite budem patriť k tým, ktorí sa budú uchádzať o to, že by chceli vtlačiť novú tvár strane Smer-SD,“ zdôveril sa Pellegrini.

Ďalej sa zmienil o tom, že je načase v strane trochu „upratať“! „Som presvedčený, že musí dôjsť k výraznej generačnej výmene, musí dôjsť aj k postupnému vysporiadaniu sa s minulosťou, čo je bežné. Demokratická strana nášho typu musí byť schopná prejsť výraznými personálnymi zmenami a musí byť schopná prežiť aj výmenu predsedu,“ informoval.

Expremiér si ďalej myslí, že  dostatočnú podporu by mal zo strany voličov aj straníkov.  „Kuloárne rozhovory potvrdzujú, že aj v rámci strany je veľká časť ľudí, ktorí chápu, alebo cítia, a nielen v Bratislave, ale aj v regiónoch, že Smer-SD nemôže teraz zastať a bude sa tým musieť veľmi vážne zaoberať,“ pokračoval ďalej Pellegrini a nezabudol sa vyjadriť ani na adresu Róberta Fica. Poslal mu drsný odkaz, ktorý nikto nečakal! „Myslím si, že bolo dobré, že nebol intenzívnou súčasťou kampane. A práve vďaka tomu Smer-SD dosiahol taký výsledok, ako dosiahol,“ odvetil.

„Smer-SD sa musí zbaviť biľagu strany, ktorá akoby bola zodpovedná za všetky zlé veci, že podporovala kradnutie, korupciu atď,“ dodal na záver.

Zdroj: mimoriadnespravy.sk | Foto: Instagram/peter_pellegrini, smersd