Premiér Peter Pellegrini (41) len nedávno vysvetľoval, čo za špáradlo mu to vypadlo na tlačovke z vrecka a už musí riešiť ďalšie opletačky. Novinári si posvietili na jeho luxusný životný štýl!

 

Pellegrini len nedávno vysvetľoval, čo za biely papierik mu to vypadol z vrecka na tlačovke, a už je podrobený ďalšej kritike. Novinári a opozičná SaS sa aktuálne zaujímajú o to, odkiaľ má premiér peniaze na drahý luxusný byt v projekte Zuckermandel pod hradom. DennikN  pritom vypočítal, že premiér od roku 2006, odkedy má oficiálny príjem za verejné funkcie, zarobil zhruba 460 až 480-tisíc eur. Z tých ale odrátali náklady na život, po ktorých mu mohlo ostať približne 140 až 160-tisíc. Jeho nový 3-izbový byt však stál závratných 410-tisíc, no premiér si okrem hypotéky vybral z vrecka 245-tisíc eur, ktoré rovno za byt vyplatil. Podľa výpočtu je zrejmé, že pri platbe lieta 100-tisíc eur a verejnosť je tak zvedavá, kde sa tieto peniaze vzali?

Pellegrini sa bráni tým, že riadne podáva daňové priznanie a pri nástupe do funkcie prešiel bezpečnostnou previerkou, počas ktorej si posvietili na premiérove príjmy (áno tou, ktorou prešiel aj Jasaň a iní). Uviedol tiež, že 10 až 15-tisíc ročne získava z výnosov v banke, odmietol však ukázať potvrdenia. Okrem luxusného bytu z projektu J&T spláca Pellegrini hypotéky aj na novostavbu v Banskej Bystrici a luxusnú chatu na Králikoch a potrpí si aj na luxusné obleky, autá a hodinky. Sloboda z SaS sa preto podujal na preverenie týchto vedľajších príjmov, keďže premiérove vysvetlenie mu nepríde dostatočné.

Video:

Zdroj/Foto dennikn.sk, sme.sk, youtube, facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.