Koronavírus neobišiel ani politickú scénu a s pozitívnym testom nakoniec skončili ministri Naď či Remišová, premiér Igor Matovič a expremiér Peter Pellegrini. Ten sa prednedávnom ohlásil z domácej karantény a my sme ho skoro nespoznali.

“Koronavírus je realitou, obete si nevyberá a nikto sa nemôže spoliehať, že práve jemu sa nákaza vyhne. Aj ja som po pozitívnom teste skončil v karanténe. Vymenil som teda na čas parlamentné tlače za sporák s hrncami a snažím sa prežiť karanténu v čo najväčšom psychickom a fyzickom zdraví. Zatiaľ sa mi to darí a cítim sa celkom dobre. Vám všetkým prajem čo najpevnejšie zdravie a prosím, buďte čo najopatrnejší, najmä pri kontaktoch s vašimi rodičmi a starými rodičmi. Majme všetci v tejto ťažkej dobe predovšetkým nádej, že sa čím skôr vrátime k svojim vlastným plnohodnotným životom,” napísal na svoju sociálnu sieť ešte 15. decembra.

Odvtedy už ubehol dobrý týždeň a Pellegrini sa z karantény hlási znova, tentokrát v neštandardnej podobe. “Ešte pár dní v karanténe a môžem ísť s bradou robiť Mikuláša,” napísal k fotografii a my musíme uznať, že ešte chvíľu a toho Mikuláša by skutočne mohol robiť.

Zdroj/Foto: Instagram/peter_pellegrini