Včera obletela médiami správa o ďalšom „papalášskom“ počine našich politikov. Tentokrát ide o Petra Pellegriniho a jeho (tajnom) súkromnom lete na operný koncert, vládnym špeciálom zacvakanom z našich daní.

Expremiér sa následne rozhodol na danú kauzu reagovať! Hneď na začiatok uviedol prečo a kvôli čomu letel. Dôvod, vtedy premiérovho letu, mal byť vystupovanie slovenského špičkového muzikanta. „Chcem povedať len jednú vec, naozaj som dostal pozvanie na slávnostný záverečný koncert,“ začína so svojou obhajobou Pellegrini.

„Nešlo o žiadnu tajnú návštevu ani súkromný výlet, takže ja som to považoval naozaj za vhodné ako predseda vlády podporiť takúto významnú udalosť, nebýva vždy zvykom, že slovenský špičkový umelec vystupuje na takomto prestížnom podujatí,“ vysvetľuje ďalej.

„Ani vo sne by ma nenapadlo, žeby v tom mohol byť nejaký problém. Ak by náhodou orgány príslušné dnešné to posúdili, že som neoprávnene využil tento prostriedok a ak sa niekto rozhodne mi vystaviť za tento let faktúru ja som ochotný to spraviť, dodáva.

Zdroj: YouTube/ HN televízia | Foto: Instagram/PeterPellegrini