Po včerajších šokujúcich zisteniach, ktoré poskytla vdova po Milanovi Lučanskom, že nedisponuje ani len lekárskou správou, sa na vládu spustila obrovská kritika, nielen od Slovákov, ale pridávajú sa aj opoziční politici.

Azda najvýraznejšiu požiadavku vyslovil Peter Pellegrini, ktorého strana HLAS-SD disponuje najväčšou dôverou ľudí. „Je to naozaj nehoráznosť najhrubšieho zrna a preto vyzývam a žiadam ministerku spravodlivosti, ministra vnútra a všetky kompetentné osoby, aby okamžite zabezpečili, že sa manželka a deti Milana Lučanského dozvedia všetky informácie, na ktoré majú plné právo,“ hovorí vo videu.

Zároveň ďalej požaduje, aby sa okamžite zvolalo rokovanie brannobezpečnostného výboru, a aby sa na ňom zúčastnili všetci ministri aj prokurátori. Chce tak docieliť, aby sa na otázky ohľadne tajuplnej samovraždy, mohli pýtať všetci, ktorí na to majú nárok, ako aj obyčajní Slováci.

Máme množstvo otázok o osude generála Lučanského, na ktoré ste povinní zodpovedať celej slovenskej verejnosti. Ak to neurobíte, bude nad slnko jasnejšie, že v tomto prípade chcete informácie skrývať a celú mimoriadne vážne kauzu zamiesť pod koberec,” dodáva najmocnejší muž opozície.

VIDEO:

Foto/Zdroj: Facebook/ Peter Pellegrini