Peter Pellegrini označil všetky známe osobnosti, ktoré sa zapojili do vakcinačnej kampane, za “zapredancocv”. Expremiér si totižto myslí, že to robia len pre peniaze a pre prednostné očkovanie.

Jeho slová okamžite vyvolali vlnu kritiky a ako prvá si ho ma mušku podala herečka Kamila Magálová. „Pellegrini nás nazval “hviezdičkami”, čo pri mojom veku je dosť smiešne a trocha aj za čiarou. Zrejme ma dávno nevidel, keďže v operetách neúčinkujem. Ale čo ma najviac pobúrilo, bolo to, keď tvrdil, že vraj sme za to dostali honorár a boli prednostne zaočkovaní. Je to klamstvo, všetci sme to robili bez nároku za honorár, zaočkovaná tiež nie som, počkám si, kým príde na mňa rad,“ reagovala ostro herečka.

Expremiér neskôr usúdil, že jeho vyjadrenie bolo totálne nemiestne a na svojej sociálnej sieto venoval všetkým dotknutým ospravedlnenie: “Ospravedlňujem sa všetkým, ktorí moju dnešnú kritiku vakcinačnej kampane pochopili ako útok. Naopak – veľmi si vážim každého, kto sa či už v nemocniciach, vakcinačných centrách alebo prostredníctvom osvety zapája do boja s koronavírusom. Priznávam, že som nemal úplný prehľad, kto všetko v kampani účinkuje a navyše som mal mylnú informáciu, že sa tak deje za honorár a že jednotliví aktéri boli prednostne zaočkovaní. Za veľmi dôležité však naďalej považujem – rovnako ako podporu známych tvárí z kultúrneho či športového života – aj to, aby odborníci naďalej vysvetľovali zdravotné aspekty vakcíny a tak rozptýlili obavy verejnosti o očkovaní!”

Ospravedlnenie neospravedlnenie svoje mu nedaroval ani otec známeho futbalistu Mareka Hamšíka. „Tento pán, ktorého “hviezda svieti” len na malom Slovensku, si dovolí brať do huby ľudí, ktorí preslávili Slovensko na celom svete! On, ktorý sa vozí za štátne peniaze na súkromné účely, ide ohovárať osobnosti, ktoré s úctou a radosťou niečo spravia pre dobro ľudí na Slovensku. Samozrejme, bez nároku na honorár!“ reagoval Richard Hamšik, ktorý nešetril kritikou.

Zdroj: Instagram/RichardHamsik | Foto: Instagram/RichardHamsik, MarekHamsik, politikanaslovensku