Situácia na Slovensku sa každým dňom zhoršuje. Nielenže sa pandémia koronavírusu šíri nekontrolovateľne rýchlo, vláda krajiny sa nedokáže dohodnúť a vyriešiť tento závažný problém. Vina je kladená na premiéra Igora Matoviča, ktorého vyzývajú na odstúpenie z funkcie.

Na dnešnej tlačovke expremiér Peter Pellegrini vyzýva Igora Matoviča, aby sa vzdal funkcie, ktorú vraj nezvláda na plnej čiare. Odkazuje mu, nech dá na radu prezidentky Zuzany Čaputovej a nielen že prenechá riadenie pandémie niekomu inému ale aj riadenie celej krajiny.

„Ak sa chceme ako národ nadýchnuť a čeliť pandémii, musí Igor Matovič odísť z postu premiéra. Národ mu neverí nech už čokoľvek urobí. Rozdeľuje spoločnosť, psychicky labilný a bez akejkoľvek zodpovednosti riadiť štát,“ uviedol bývalý premiér Peter Pellegrini.

Taktiež vyzval aj ostatných členov vlády, aby sa prestali alibisticky vyhovárať a konkrétne Richarda Sulíka, ktorý je tiež podpísaný pod všetkými vládnymi rozhodnutiami a majú za ne zodpovednosť. „Je spoluzodpovednosťou koalície, že ho ešte nevymenila a drží ho na poste premiéra,“ dodal šéf strany Hlas-SD Peter Pellegrini.

PRE VIAC INFO NÁS SLEDUJTE NA FACEBOOKU!

Zdroj: Facebook/pellegrini.peter