Aktuálny podpredseda parlamentu a bývalý premiér Peter Pellegrini, ktorý si situáciu s vedením krajiny v časoch pandémie krízy koronavírusu vyskúšal na vlastnej koži, si myslí, že Igor Matovič robí nesprávne kroky. 

Podľa bývalého premiéra by ľuďom stačilo úprimne prehovoriť do duše, nie je nutné prijímať prísne opatrenia, zvolávať vojakov a policajtov, prikazovať a zakazovať. „Myslím si, že pokiaľ by situácia bola naďalej predvídateľná, jasná, tak by stačilo k ľuďom úprimne prehovoriť a urobili by to,“ skonštatoval a uviedol, že postačia aj odporúčania a ľudia ich dodržiavajú, pretože sa boja a sú opatrní viac, ako si politici myslia.

V relácii TA3 V Politike ďalej kritizuje Matoviča za to, že podáva dezinformácie, ktoré si odporujú a bojí sa prebrať zodpovednosť, ktorú necháva na iných ľuďoch. Na sociálnych sieťach ďalej pokračoval a súčasnému premiérovi nechal niekoľko štipľavých odkazov. „Igor Matovič však ľuďom neverí a chce vidieť v uliciach policajtov a vojakov. Je to zbytočné mocenské gesto, ktoré môže vážne narušiť dôveru a spoluprácu naprostej väčšiny občanov so štátnymi orgánmi,“ píše.

Aký je váš názor? Súhlasíte s opatreniami obmedzujúcimi nám pohyb alebo by ste boli za to, aby to zostalo na úrovni odporúčaní?

Foto: Instagram/ peterpellegrini, obycajniludia | Zdroj: Instagram/ peterpellegrini