Bývalý premiér Peter Pellegrini od vyhlásenia založenia novej politickej strany s názvom Hlas-SD, zbiera po námestiach celého Slovenska podpisy, ktorých podľa zákona pre založenie strany, potrebuje desaťtisíc. On chce dosiahnuť trojnásobok, nuž nastal vážny problém, ktorý rieši polícia!

Polícia začala riešiť problém v súvislosti s podpisovými hárkami Pellegriniho strany. Hlasovací hárok totižto obsahuje meno a priezvisko podporovateľa, jeho celú adresu trvalého bydliska, číslo občianskeho preukazu a podpis. Vyplnené v jednej z trebišovských kaviarni ležali len tak verejne pohodené, na čo polícia ihneď reagovala.

„Obvodné oddelenie PZ Trebišov vec šetrí ako podozrenie z prečinu neoprávneného nakladania s osobnými údajmi. Vo veci sa koná, boli vypočuté aj potenciálne dotknuté osoby z podpisových hárkov. Prípad bol postúpený aj na úrad pre ochranu osobných údajov,“ oznámil pre portál topky.sk Petar Lazarov z komunikačného oddelenia Ministerstva vnútra.

Dokonca aj minister vnútra Roman Mikulec vyjadril veľké znepokojenie. „Ak už len pri samotnom zbieraní údajov do podpisových hárkov príde k takémuto pochybeniu, vyvoláva to vo mne otázniky o profesionalite budúcej strany a jej predstaviteľov,“ reagoval minister.

A ako na celú situáciu zareagovali predstavitelia zakladajúcej sa strany Hlas-SD? „Ako prvé treba povedať, že vzniknutá situácia nás veľmi mrzí. Samozrejme sme radi za každú podporu a za každého občana, ktorý sa nezištne snaží získať podpisy pre novovznikajúcu stranu HLAS – sociálna demokracia. V tejto konkrétnejšie situácii išlo o individuálnu aktivitu a nie o organizovaný zber z našej strany a za nepríjemnosti sa ospravedlňujeme. Situáciu sme ihneď ako sme sa o nej dozvedeli napravili a pokiaľ nám je známe, v nasledujúcich dňoch sa už neopakovala a neopakuje. Urobíme všetko, čo je v našich silách, aby sa podobne udalosti nestávali,“ vyjadrila sa hovorkyňa strany HLAS Patricia Medveď Macíkova.

Zdroj: topky.sk | Foto: Instagram/hlas_socialna_demokracia