Peter Pellegrin – Slovenský priemiér, ktorý na svoj post nastúpil za mimoriadne turbuletných udalotí. Jeho zasadnutiu na „vodcovskú stoličku“ predchádzála vražda novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice, hromadné protesty v uliciach našich najväčších miest a pád Róberta Fica!

 

Pri príležitosti stého výročia vzniku ČeskoSlovenska Pellegriny poskytol rozhovor pre portál topky.sk a veru sa poriadne rozhovoril. Na začiatku rozhovoru vyzdvihol vzťahy našich krajín a poukázal na naše spoločné väzby, ktoré sa neroztrhli ani po 25 rokoch. Vraj máme úžasné ekonomické, politické ale aj kultúrne vzťahy. Jediné čo Pellegriniho mrzí je fakt, že mladí Češi už nerozumejú slovenčine tak, ako ich otcovia či dedovia.

Ďalej Pellegrini uviedol, že Slovensku sa darí tak, ako ešte nikdy predtým. Vraj žijeme v období kedy sa ekonomike mimoriadne darí, čo údajne pociťujú aj občania. Navyše zamestnanosť je veľmi nízka a súčasná vláda tvorí štát, ktorý citujeme: „Prináša viac peňazí do rodinnej peňaženky“ Pellegrini svoje myšlienky zakončil tým, že svet pred nás kladie nové výzvy a my by sme ich mali spoločne napĺňať a prestať už konečne nariekať…

Zdroj: topky.sk | Foto: facebook