Pendleri dosiahli svoje. Hlavný hygienik a celý Ústredný krízový štáb navrhol zmiernenie opatrení, zjavne sa na to podpísal aj dobrý vývoj nakazených a momentálna situácia pandémie na Slovensku. 

Minister vnútra v súvislosti s nespokojnosťou pendlerov skonštatoval, že vláda nikdy nesmie konať v záujme konkrétnej skupiny obyvateľstva, ale vždy na základe komplexných analýz podporujúcich záujmy SR a jej občanov.

Pendleri už nebudú musieť predkladať negatívne výsledky testov a slovenské opatrovateľky pri príchode z Česka a Rakúska nebudú musieť ísť do štátnej karantény. Opatrovateľky ale budú naďalej potrebovať pri vstupe negatívne výsledky testov.

Vláda povolí aj vstup rodinných príslušníkov pendlerov na územie Slovenska. Čo sa týka opatrovateliek, uvoľnenie opatrení sa vzťahuje len na zdravotníkov, ktorí majú trvalý pobyt na Slovensku a preukážu sa potrvdením od zamestnávateľa, že pracujú buď v Česku, alebo v Rakúsku. Pri vstupe však musia ukázať negatívne výsledky testovania, ktoré nie sú staršie ako 96 hodín.

Celá tlačová konferencia:

Foto/Zdroj/Video: YouTube