Zvieratá sú mimoriadne učenlivé bytosti. Krkavce v Japonsku zistili, že keď na priechod pre chodcov nahádžu oriešky, nechajú autá, aby ich prešli a počkajú na červenú, dostanú sa k chutnému jedlu bez námahy. Niektoré psy zas metódou pokus-omyl prišli na to, že ak sa dostatočne rozbehnú, elektrický obojok sa ich bude snažiť zastaviť len chvíľku. A mačky už od nepamäti vedia, ze sa stačí zatváriť milo a dostanú všetko, po čom túžia. Čo ale vymyslel tento medveď, nad tým sa pozastavujú aj najskúsenejší zoológovia.

“Môj idiotský pes má v noci jednu jedinú úlohu – štekať na veci a vyháňať ich. Aké jednoduché, že? AVŠAK, nejaký medveď sa naučil, že ten pako sa nechá podplatiť!,” rozčúlil sa Kanaďan Jesee Jordan na Twitteri a pridal fotografie svojho psa ohrýzajúceho kosti. “Toto je už tretíkrát, čo sa môj pes nechal obdarovať jeleními kosťami na výmenu za voľný prístup k mojim smetiam. A odmieta to prestať robiť!” 

Nám pri súčasnej situácii v slovenských lesoch ostáva len dúfať, že starosti Kanaďanov zostanú v Kanade a našich psov nebudeme musieť čoskoro učiť, aby sa nenechávali uplácať od podobne geniálnych medveďov.

Medveď podplácajúci psa.

Zdroj: Twitter | Foto: Reddit/good_natured_guy, Youtube/mihaifrancu