Bývalý príslúšník Slovenskej informačnej služby a veľmi dobrý priateľ a blízky Kočnerov známy Peter Tóth dnes vypovedá na súde. Práve v týchto chvíľach rozpráva v Pezinku o tom, ako prebiehalo sledovanie novinárov a taktiež o svojom presvedčení, že za vraždu novinára a jeho snúbenice je zodpovedný Marián Kočner. 

Na tretí pojednávací deň v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka prišiel vypovedať bývalý novinár a niekdajší príslušník Slovenskej informačnej služby Peter Tóth. Ten mal pre Mariána Kočnera sledovať novinárov a fotografie z týchto sledovačiek zohrali kľúčovú úlohu v prípravnom konaní a dokazovaní viny.

Tóth priznáva, že sa s Mariánom poznal od roku 1995, tvrdí, že v čase, keď pre podnikateľa zháňal “veci” veril, že Kočnerovi ide o “novinársku prácu”, ktorá mu má následne odštartovať politickú dráhu.

“Nemám najmenšie pochybnosti o tom, že títo dvaja ľudia spolu zosnovali a objednali vraždu Jána Kuciaka,” hovorí o Kočnerovi a Zsuzsovej. Najsledovanejší súdny proces pokračuje výpoveďami ďalších svedkov, Miroslava Kriaka a Štefana Mlynarčíka. Vypovedať má aj Jozef Dučák, ktorý figuruje s Kočnerom v kauze Technopol.

Minútu po minúte môžete súdny proces sledovať >>>TU<<<

TU si môžete vypočuť včerajšiu výpoveď Miroslava Marčeka, ktorý sa k vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej priznal:

Foto: Markíza, Facebook | Zdroj: Markíza, tvnoviny.sk | Video: YouTube