Zuzana Plačková, jej manžel René Strausz a ďalších 13 ľudí boli obvinení z trestnej drogovej činnosti aj z údajného zosnovania zločineckej skupiny, v ktorej majú pôsobiť od roku 2012. Mimoriadne vážne udalosti môžu mať ešte nepekný priebeh. 

Momentálne je Zuzana a ostatní obvinení zadržaní v cele predbežného zadržania v Galante. Existuje možnosť stíhania na slobode, ale ak má prokurátor podozrenie na možný útek, nariadi stíhanie väzobné.

„Dúfam, že sa to čoskoro všetko vysvetlí. Chcem len odkázať ľuďom, dávajte si pozor, s kým sa stretávate, lebo môžete byť potom hodený do jedného vreca s určitými ľuďmi. Ani o tom nemusíte vedieť,“ hovorí v prvých vyjadreniach influencerka, ktorá akékoľvek obvinenia odmieta a tvrdí, že je poctivá podnikateľka. Jej výsluch trval iba 50 minút.

Počas domových prehliadok policajti zaistili viac ako 9 kilogramov omamných a psychotropných látok, zbrane, strelivo, cigarety a viac ako 70 000 eur v hotovosti. Všetkým v prípade dokázania viny hrozí trest od 15 do 20 rokov za mrežami, podľa informácií, ktoré zverejnila Kristína Kovešová, môže ísť až o 25 rokov a doživotie.

Foto/Zdroj: markiza.sk, Instagram/ kristinakovesova