Vo svete futbalu sa točia veľké milióny, a to najmä v tých najprestížnejších ligách a kluboch. Medzi ne patrí aj Manchester United, ktorý sa pýši titulom najväčšieho anglického klubu. Mnohí jeho hráči zarábajú závratné sumy, a aj tí, ktorých by v tíme vlastne vôbec nemuseli mať.

To, že niektoré TOP hviezdy zarábajú týždenne cez 200 eur, a teda ročne a cez 10 miliónov eur, je jedna vec. Tá druhá je však prípad dvojice Sergio Romero a Lee Grant. Ak nejako viac nesledujete anglickú ligu, či priamo dianie v Manchestri United, tak vám tieto mená asi veľa nepovedia. Aby ste sa dostali do obrazu, sú to brankári spomínaného anglického giganta. V minulej sezóne plnili rolu dvojky a trojky za neohroziteľným Davidom de Geom (najlepšie zarábajúcim brankárom sveta), aktuálne sú už len trojkou a štvorkou, keďže sa do klubu vrátil Dean Henderson.

Dá sa tak predpokladať, že 33-ročný Romero si možno ani nezachytá, nehovoriac o 37-ročnom Grantovi. U toho je to skôr utópia. Napriek tomu poberá Romero 70 tisíc libier týždenne. Ročne teda asi 3,6 milióna libier (čo sú 4 milióny eur). Grant má síce “len” 30 tisíc libier týždenne, teda ročne takmer 1,6 milióna libier (takmer 1,8 milióna eur). Grant túto sumu poberal ako trojka predošlé dve sezóny, behom ktorých zasiahol len do dvoch zápasov. Teda bol prakticky nepotrebný. Pre porovnanie stačí dodať, že jeho ročný plat by postačil priemernému účastníkovi slovenskej Fortuna ligy na pokrytie sezónneho rozpočtu. Čo viac dodať…

Lee Grant

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter