20. Ples v opere 2020

Ples v opere – najväčšia a najpompéznejšia charitatívna akcia sezóny – je priam zárukou toho, že sa niekto z našej smotánky ukáže v nevhodnej róbe, vyrobí si nejaké faux pas alebo sa s niekým rozháda. Ani tento ročník v tomto smere jednoznačne nesklamal.

Na mnohých akciách začne byť veselo až vtedy, keď zaúčinkuje alkohol zadarmo, avšak tentokrát sa o „zábavu“ okolostojacich postarala jedna z našich najvýraznejších moderátoriek už hneď na začiatku. Iveta Malachovská mala totiž problém s róbou (nebolo by to prvýkrát – pani Iveta bola za svoje šaty prudko kritizovaná už v roku 2016), a to ešte ani poriadne nevystúpila z auta. Jj róba sa totiž skladala z topu a sukne, ktoré boli od seba oddelené, vďaka čomu sa striehnucim fotografom naskytol pohľad na jej odhalené brucho.

Samotná Iveta však celú situáciu komentuje len so zdanlivým mávnutím ruky. „Nič sa mi nestalo, len som pri vystúpení z taxíka potiahla sukňu, aby mi sedela. Šaty som mala od Veroniky Hložníkovej,” povedala akoby poukazovala na vinníka.

Ples v opere 2020

O rozruch sa vďaka krásnym šatám už tradične postarala aj dcéra Borisa Kollára Alexandra. Princeznovská červená róba bola totiž pridlhá na to, aby zvládla do auta nastúpiť sama. Multiotecko Boris sa preto ukázal ako pravý gentleman a v situácii nenechal Sašu samotnú. V opačnom svetle sa však ukázal Dano Dangl, ktorého fotografi zachytili, ako pri odchode nespôsobne ťahá svoju ženu na vysokých podpätkoch za sebou. Venoval sa pritom viac telefónu, ako jej.

Ďalšou vecou, ktorá nebola mnohým po chuti, bol údajný nevkus jednej z hlavných hviezd programu, českého speváka Vojtěcha Dyka. Ten sa totiž počas vystúpenia rozhodol vyzuť, vďaka čomu na ňom najviac svietili práve farebné ponožky.

Nič z tohto však nemalo na to, čo sa dialo pri odchodoch z Plesu. VIP kaderník Peter Sýkora si zrejme povedal, že už na všetko kašle a zo slávnosti šiel domov so závojom svojej partnerky omotanom okolo krku. Neprehliadnuteľný bol tiež režisér Pepe Majeský, ktorý odchádzal s cigaretou v ústach a všetkých okoloidúcich bavil hlasným telefonovaním. Svojím odchodom upútala tiež pozornosť bývalá Miss Barbora Franeková, ktorá navzdory spoločenskej tradícii šla domov bez partnera.

Všetky tieto odchody však zatienili manželia Vajdovci. Herec s manželkou boli videní, ako sa počas vychádzania z budovy z ničoho nič prudko pohádali. Fotografi ich zachytili, ako stoja na mieste, kričia po sebe a odušu gestikulujú. Jubilejný 20. ročník Plesu v opere preto bude jednoznačne pamätným aj pre nich, avšak nie v tom pozitívnom zmysle.

Alexandra Horňáková Ples v opere

Zdroj: Pluska.sk | Foto: Facebook/ahornakova, dominika.roskova, novycas, usmevonline