Spoločnosť v nás odjakživa pestuje názory, že pekná žena by mala mať dokonalé modelkovské miery 90-60-90 a všetky tie, ktoré majú miery väčšie, sú iné. Iné v negatívnom slova zmysle!

 

Tento mýtus ale vyvracajú plus-size, respektíve XXL modelky, ktoré sú aj napriek svojej nadváhe a kyprým tvarom úspešné v modelingovom priemysle. Jednou z nich je aj Tess Holliday, ktorú na Instagrame sleduje 1,6 milióna ľudí a pre mnohé ženy je inšpiráciou.

Posledne sa pochválila fotkou, na ktorej sa stala tvárou časopisu Cosmopolitan. Na titulke pózuje len v plavkách a práve táto snímka rozprúdila na internete búrlivú diskusiu.

Prečítajte si tiež:

 Bacuľku vyhodili z nákupného centra kvôli jej outfitu: Naozaj boli tie šortky už príliš?

 

„Som Cosmo dievča! Nemôžem uveriť, že to hovorím. Keby som videla také telo, ako mám ja v časopise, keď som bola dievča, zmenilo by mi to život. Dúfam, že niektorým z vás to pomôže,“ napísala Tess ku fotografii.

V komentároch sa ľudia rozdelili na dve skupiny. Jedna časť Tess obdivuje za to, aká je a že má zdravé sebavedomie, čím podporuje aj ostatné ženy, no na druhej strane sa vždy nájdu ľudia, ktorí nechcú na titulkách vidieť ženy, ktoré sa vymykajú štandardom. Podľa ich slov nie je dobré, že sa propaguje tučnota, ktorá nie je zdravá.

Čo si o tom myslíte vy? Mala by spoločnosť podporovať plus-size modelky alebo ste skôr názoru, že na titulky tieto ženy nepatria?

Fotošpeciál:

Zábery Tess v plavkách nájdete >>> TU <<< a >>> TU <<<

Zdroj/Foto: Instagram