Pri facebookovej aktivite nášho pána premiéra bolo všetkým veľmi čudné, že sa zopár dní neozval. Aj napriek tomu, že pandemická komisia navrhuje prísny lockdown a rokovania Ústredného krízového štábu by mali prebehnúť už tento týždeň. 

Nikoho zrejme neprekvapí, že Igor Matovič síce hovorí o lockdowne, no nedáva nám žiadne konkrétne dátumy, termíny ani víziu toho, čo bude o pár týždňov. Sám Richard Sulík dnes v relácii RTVS o 5 minút 12 priznal, že nemajú žiadny plán.

Možno aj na popud tejto diskusie sa predseda vlády rozhodol, vyjadriť sa na Facebooku. Tvrdí, že tí, ktorí ho mesiac kritizovali za povinné plošné testovanie, dnes volajú po výnimkách z lockdownu pre tých, čo budú mať test. “Jasné, rád by som išiel presne tou cestou, ale to by niekto nemohol totálne zlyhať s nákupom testov, t.j. nemáme potrebné milióny testov,” píše.

Naráža aj na slová pani prezidentky, ktorá chcela vyslovene dobrovoľné testovanie a dnes ho vyzýva, aby sa plošne testovali horiace okresy. “Nechápem už vôbec – najprv vzburcujú v ľuďoch až nenávisť voči mne a plošnému testovaniu a teraz to ja mám nejakým zázrakom zvrátiť,” premýšla verejne premiér.

Zároveň dodáva, že takto vyzerá nebezpečný populizmus, na ktorý doplatia stovky nevinných ľudí životmi a tisícky trvalými zdravotnými následkami. “Nemorálne, neľudské, ale pre mnohých populárne.”

Foto: Instagram/ igor_matovic_olano, Facebook | Zdroj: Facebook/ Igor Matovič