V prostredí, kde sa natáčajú filmy, seriály či reality šou, je vždy aspoň jedna osoba, ktorá koordinuje detaily a dáva pozor na to, aby v jednotlivých scénach sedelo oblečenie, predmety, ale napríklad aj časová postupnosť. Detailov, ktoré si treba všímať, je obrovské množstvo a hoci je to náročná úloha, celá táto práca je o to dôležitejšia. Žeby ju však dokonale zvládal aj tím Farmy 12, sa rozhodne povedať nedá. 

Reality šou Farma sa na televíznych obrazovkách vysiela s približne mesačným odstupom od natáčania, celá produkcia teda musí pracovať veľmi rýchlo. Neželaným následkom prehnaného tempa je však neraz práve pokles kvality.

Zrejme aj z tohto dôvodu sme už vo Farme 12 mohli vidieť množstvo kontroverzných detailov – napríklad Henrika pred kamerami pobehujúceho v sluhovskom oblečení skôr, než bol formálne zvolený za sluhu či Erika s papierovým kelímkom od kávy z automatu.

Pri poslednej epizóde Farmy divákom neušiel ďalší takýto detail, ktorý je o to zvláštnejší, že Markíza si na navlas rovnakom “popálila prsty” už v januári pri šou Svadba na prvý pohľad. Nuž, rast mužskej brady je zapeklitá vec!

Kto týmto spôsobom televíziu prezradil tentokrát? Farmár Lukáš Stanislav. Ako vieme, ten sa totiž s Erikom Zahorjanom dohodol, že mu pred duelom pomôže skrátiť bradu, no keď prišlo na lámanie chleba, Erik uprednostnil leňošenie v posteli so svojou Sárou. Lukáš sa teda do úpravy pustil sám a ako to už býva, dopadlo to tak, že si musel celú svoju mužskú pýchu napokon oholiť. Z tejto jeho novej, nezvyčajnej podoby, sa napokon smiala aj Evelyn, ktorá sympatického dedinčana v hľadisku arény takmer nespoznala.

Lukáš však vôbec nemusí ľutovať, že jeho brada padla za obeť neopatrnému zachádzaniu s holiacim strojčekom. Vyzerá to totiž tak, že mu rastie extrémnou rýchlosťou! Ako inak vysvetliť, že keď mal pred kamerou vyjadriť “bezprostredné” pocity z návratu Xénie a Katky, mal už na tvári bujné strnisko?

Diváci tomuto kontroverznému detailu vôbec nerozumejú a pýtajú sa, ako k podobnej natáčacej chybe mohlo dôjsť. Existujú na ňu totiž iba dve vysvetlenia. Prvým je, že Lukášovo vyjadrenie k duelu sa natáčalo s poriadnym oneskorením. Mali by však producenti dôvod odkladať jeho slová o – súdiac podľa dĺžky brady – dva až tri týždne?

Sledovať nás môžete aj na Instagrame
>>> TU <<<!

Druhým, omnoho závažnejším vysvetlením by bolo, že Lukáš povedal na kameru slová o návrate Xénie a Katky ešte predtým, než sa súboj uskutočnil a až následne sa oholil a poputoval fandiť na duel, ktorý by však týmto pádom mal už vopred istý výsledok.

Lukáš počas holenia tesne pred duelom. Dĺžka brady v tomto momente by skutočne sedela s tou, ktorou oplýval počas vyjadrenia “hneď po návrate” Xénie a Katky.

Nech už to teda bolo akokoľvek, isté je, že takéto drobnosti znižujú dôveryhodnosť celej reality šou, ktorá je už sama osebe dosť nalomená podobnými trapasmi z minulosti. A hoci sa vysvetlenia zázračne rastúcej Lukášovej brady zrejme nedočkáme, môžeme len dúfať, že išlo naozaj len o nepochopiteľné drobné oneskorenie a nie o dôkaz obludného podvodu na dôverčivých divákov.

Viac si môžete pozrieť v piatkovej epizóde Farmy >>> TU <<<!

Zdroj/Foto: TV Markíza