divné zákony

“Nekradni z obchodov, neparkuj na mieste pre invalidov, nenadávaj policajtovi.” Pravidlá a zákony sú väčšinou nudné a ovláda ich každý škôlkár. Ak sa však niekedy ocitnete v týchto krajinách, radšej si dávajte pozor, môžete totiž porušovať zákon a ani o tom neviete!

 

Kanada

Kanaďania možno nie sú tak veľkí patrioti ako ich južní bratia, vyzerá to ale tak, že sú pyšní na svoju hudbu. Rádiové stanice v Kanade totiž od 6. do 18. musia hrať aspoň 35% hudbu od kanadských umelcov. To znamená že každú hodinu je 20 minút venovaných spevákom ako Justin Bieber alebo Drake.

kanada radio

Benátky

Benátky sú medzi turistami veľmi populárne. Okrem turistov sa Námestie Svätého Marka hemží aj tisícami holubov, ktoré láka šanca rýchlo si pochutiť. Pred tým, ako sa rozhodnete podeliť sa o sendvič, dobre sa poobzerajte. Ak je nablízku policajt, hrozí vám niekoľko stovková pokuta. Upratovanie po tejto zveri stálo občanov Benátok veľa peňazí, preto sa ich vláda rozhodla dať tomuto činu koniec.

holuby

Grécko

Ak sa chystáte navštíviť grécke ruiny, dávajte si pozor, čo máte obuté. V aténskej Akropole je totiž zakázané chodiť v opätkoch. Grécka vláda zaviedla toto pravidlo v snahe ochrániť svoje pamiatky pred poškodením, ktoré elegantné dámy spôsobovali!

grécke topánky

Zdroj: farandwide.com | Foto: Pixabay