RTVS sa pri natáčaní Pumpy dopustila už viacerých prešľapov, ako nemiestne poznámky na zosnulého Lučanského, či poriadne zosmiešnenie ministerky Márie Kolíkovej. Ani pri najnovšej časti si Kubovčik nezahryzol do jazyka.

Tentokrát sa natáčania zhostila odborníčka na rodovú rovnosť a práva žien Oľga Pietruchová, ktorá hneď po príchode zahlásila: „Mne sa nepáči, že politici stále riešia interrupcie, lebo som presvedčená, že keby muži mohli otehotnieť, interrupcie by boli posvätné.”

„Michalko, dávaj si pozor, aby si sa neusmieval, lebo ťa pani zažaluje za obťažovanie,” poznamenal Heriban a prudká debata sa mohla začať. „Rodovú rovnosť budeme mať vtedy, keď bude v parlamente rovnaký počet neschopných žien ako neschopných mužov a nikto to nebude riešiť,” a v tom sa ozval vytočený Kubovčík a v sekunde reagoval:

„Viete čo, nehnevajte sa, ale žena nemá čo robiť v parlamente. Žena nech tam mieša fazuľový prívarok a nech sa nemieša do politiky. Zoberte si Winnetoua – tam ste videli, žeby žena sedela pri vatre s náčelníkmi? Žena v politike ako Cigániková a Záborská, to nerobí dobrotu,” vyhlásil herec a už sa dalo tušiť, že z toho bude ďalšia kauza.

Mnohí by čakali, že sa Kubovčíková hláška dotkne ako Cigánikovej, tak aj Záborskej, no opak bol pravdou. „Pána Kubovčíka považujem nielen za skvelého komika, ale aj za inteligentného muža, ktorý dokáže nevtieravým odľahčeným spôsobom ľudí prinútiť zamýšľať sa nad dôležitými témami. Aj v tejto relácii dali tvorcovia veľmi šikovne do konfrontácie obmedzený pohľad časti národa  na práva žien s názorom váženej odborníčky v tejto téme, akou je pani Pietruchová. Som si istá, že relácia Pumpa včera donútila aj ľudí, ktorí politiku nevyhľadávajú, zamyslieť sa nad relevantnosťou niektorých bežne používaných floskúl a argumentov v téme rovnosti žien. Spoločnosť by potrebovala viac mužov, ako je pán Kubovčík a viac žien, ako je pani Pietruchová. Gratulujem tvorcom relácie, dobrá práca.,” reagovala Cigániková.

“Reláciu Pumpa nesledujem a keďže je to relácia humoristická, vyjadrenie pána Kubovčíka komentovať nebudem.” vyjadrila sa následne Záborská.

Zdroj: rtvs, pluska.sk Foto: Instagram/jankabittociganikova, tags/michalkubovcik, rtvs