Majiteľ legálnej predajne s marihuanou Greenhouse of Walled Lake v americkom Michigane dostal bláznivý nápad, ktorým sa bude snažiť zvýšiť záujem ľudí o očkovanie a poraziť tak nadobro koronavírus. Každému, kto navštívi ich predajňu a preukáže sa potvrdením o absolvovaní očkovania na Covid-19, dostane bezplatne dopredu pripravený marihuanový joint.

„Všetci sme vystresovaní, ale vakcína je snáď to, čo konečne ukončí túto pandémiu. My sme len chceli odmeniť ľudí, ktorí sa nechajú zaočkovať,“ vysvetlil majiteľ Jerry Millen.

Jerry špeciálnu akciu, ktorá má prebiehať do konca februára, nevymyslel sám. Podporil ho v tom pestovateľ marihuany UBaked Cannabis Company, ktorý preňho zabezpečuje samotné jointy. Avšak, nevylučujú aj možnosť, že pre nedostatočný záujem akciu predlžia. „Podporujeme slobodu výberu, každý si zvolí, čo chce urobiť, ale je dôležité, aby ľudia urobili kroky na zastavenie tejto pandémie zostávaním doma a nosením rúšok, alebo očkovaním, ak sa tak rozhodnú,“ dodal na záver Millen.

Zdroj: cnn.com  |Foto: Pixabay/Instagram/ greenhousewalledlake