Koaličná kríza stále pokračuje, dnes vyvrcholila demisiou ministra hospodárstva Richarda Sulíka, ktorý mal s premiérom Igorom Matovičom najväčšie nezhody. Momentálne sa čaká na vyjadrenie premiéra, či odstúpi z postu predsedu vlády alebo sa situácia vyvinie úplne inak.

Svojim odchodom podmienil aj odchod Márie Kolíkovej a Juraja Šeligu. Ten sa na sociálnej sieti vyjadril jasne, že ak svoje podmienky premiér dodrží, on zo svojej stoličky odstúpi ihneď. „Držím svoje slovo! Dnes som informoval orgány našej strany, že som pripravený opustiť post podpredsedu NR SR a do rokovaní o ďalšom postupe v koalícii je moja funkcia k dispozícii strane a záujmu koalície,“ napísal Šeliga.

Aktuálne podľa neho pokračujú rokovania na úrovni štvorkoalície. „Vzhľadom na vyššie uvedené som informoval predsedu NR SR Borisa Kollára, že až do rozhodnutia straníckych orgánov a uzatvorenia novej koaličnej dohody nebudem viesť rokovanie Národnej rady Slovenskej republiky,“ napísal Šeliga s tým, že predseda NR SR jeho žiadosť akceptoval.

Zdroj/Foto: Facebook/SeligaZaLudi