Nie je to rozhodne prvýkrát v tejto sérii – a už vôbec nie v histórii Farmy – čo televíziu zasiahol hnev rozhorčených divákov, avšak tentokrát to vyzerá naozaj vážne. Ľuďom v komentároch sa nepáči, ako produkcia naložila s Erikom Zahorjanom, ktorého trest za porušenie pravidiel je vraj pritvrdý. Mnohí z nich sa vyhrážajú, že reality šou prestanú sledovať. Kopú si teraz tvorcovia Farmy vlastný hrob?

Mal sa zdržiavať nanajvýš päť metrov od duelantskej búdky, no on na toto pravidlo zabudol (alebo ho ignoroval, čo by sa nestalo prvý raz) a v rámci hecovania sa pred duelom, šiel Erik zazvoniť na zvonicu. Po dueli, z ktorého vyšiel ako víťaz, mu tak Evelyn musela oznámiť trest – Erik pôjde opäť do duelu a protivníka mu budú vyberať ostatní farmári.

Kým tí si už mädlia ruky a chcú ho v aréne postaviť proti jeho láske Sáre, diváci cítia krivdu aj zaňho a porovnávajú situáciu s tou, ktorá sa udiala pred dievčenským dvojitým duelom. Katka s Xéniou sa totiž vraj dopustili rovnakej chyby, pričom za ňu nikdy neboli potrestané!

“Nie ste ani trochu spravodliví. Za to, za čo Erik dostane najhorší trest, ste Katku a Xéniu ani nepotrestali. Tiež boli v spovednici ukázať Matúšovi trenírky, keď čakali na duel. Máte dvojitý meter!,” obvinila Markízu istá diváčka, ktorá si pamätala situáciu odvysielanú len v rámci relácie Farma X-tra. A nebola jediná.

“Kvôli takej blbosti! Nemám slov! Ale keď iní farmári porušujú pravidlá, tak to nikto nevidí,” poznamenala ďalšia diváčka na Instagrame, pričom iní sa k nej pridali: “Nechápem, že sa Erik trestá takto spätne a ešte mu tí hadi chcú dať do duelu Sáru? Nehnevajte sa na mňa, ale už nemám chuť sa na to pozerať. Pretože sa mi chce suverénne zvracať!” 

Na fakt, že kvôli podobnému porušeniu pravidiel musela Rebeka pred časom bez milosti odísť, väčšina divákov zabudla, avšak majú pravdu, že reakcie produkcie sa skutočne líšia od farmára k farmárovi. Markíza pravdepodobne zohľadňuje aj rozsah porušenia pravidiel, diváci v tom však vidia podvod, manipuláciu a favorizovanie “vyvolenej” skupinky účastníkov.

Hoci sa mnohí v komentároch zhodli na tom, že ak Erik alebo Sára v dôsledku takejto “drobnosti” vypadnú, tak prestanú šou definitívne pozerať, minulé škandály sprevádzajúce Farmu už neraz ukázali, že práve tie vedia sledovanosť poriadne zdvihnúť.

V skutočnosti ani nejde o tak veľký paradox. Bez ohľadu na to, čo sa teda v piatkovom dueli stane, zrejme zostáva pozícia Farmy ako jednej z najsledovanejších slovenských šou, neotrasiteľná.

Pre viac info nás sledujte na Facebooku 
>>> TU <<<!

Zdroj/Foto: TV Markíza