Je známe, že na internete je v dnešnej dobe čoraz viac podvodníkov, ktorí si zvyknú vytvárať nepravé profily celebrít. Pošlú vám správu, že ste vyhrali peniaze, čo však nie je pravda. Za týmto účelom získajú od vás citlivé údaje a tiež informácie z bankomatovej karty, ak im na to skočíte.

Slovenská tanečnica Natália Glosíková bola informovaná, že aj na jej meno si podvodníci vytvorili účet a lákajú stovky ľudí a preto upozorňuje, že nie sú jej. Čo tieto účty robia a ako získajú vaše citlivé údaje?

Vždy to začína tým, že profil pridá fotky celebrity, za ktorú sa vydáva, ako v tomto prípade. Nasleduje veľké množstvo ľudí a niektorí z nich uveria profilu už len kvôli fotografiám, a tak ich začnú tiež sledovať. Potom rozošlú správy s informáciou, že ste vyhrali peniaze a pre ich získanie sa musíte zaregistrovať, alebo prihlásiť sa na odkaze, ktorý vám pošlú.

Podľa správy si môžeme všimnúť, že človek za falošným profilom nie je zo Slovenska. Vety sú nepresne poskladané a sú v nich viditeľné chyby. Niektorí však na toto môžu predsa len skočiť. Natália si myslí, že tieto profily mohli byť založené aj na základe jej poslednej súťaže, o ktorú bol veľký záujem.

Zdroj/Foto: Instagram/nataliaglosikova