Azda najviac v posledných dňoch hýbe slovenskou spoločnosťou prípad úmrtia generála Lučanského, ktorý si mal v kolúznej väzbe siahnuť na život. Ministerstvo spravodlivosti včera večer zverejnilo dokumenty, v ktorých sa jasne uvádza, ako sa skutky stali.

Dokonca je zriadená špeciálna komisia, ktorá prešetrí, či nedošlo k cudziemu zavineniu. Život to však bývalému policajnému riaditeľovi nevráti a to veľmi dobre vie aj jeho najbližšia rodina.

Nakoľko sa mu nedostalo štátnej pocty, rozhodli sa splniť otcovi a manželovi posledné želanie a bude pochovaný v rodnej Štrbe. „Milan sem veľmi rád chodil. Miloval svoje rodisko, najbližších i krajanov. Nevnímali sme ho ako vysokopostaveného funkcionára alebo generála. Bol jeden z nás, nikdy sa nehral na nič extra. Aj preto nás všetkých šokovalo, čo predchádzalo jeho záhadnej smrti. Verili sme a veríme v jeho nevinu, pretože bol to vždy rovný chlap. Rodina mu teraz splní jeho želanie, aby spočinul po boku svojho otca pod milovanými Tatrami,“ povedala rodáčka, ktorá ho poznala.

Cirkevný pohreb Milana Lučanského s obradmi sa uskutoční v piatok 8. januára o 14.00 hod. v Kostole sv. Ondreja v Štrbe.

Foto: Facebook | Zdroj: pluska.sk