Dnes už bývalý minister školstva Branislav Gröhling sa pred podaním demisie zameral na zrušenie tohtoročných maturít a aj na žiakov, ktorí by sa mohli vrátiť po Veľkej noci do škôl. Týka sa to žiakov druhého stupňa základných škôl, pričom sa však bude rozhodnutie konať podľa situácie spojenej s koronavírusom.

“Na základe výsledkov, ktoré sme videli v rámci pandémie, je výrazný predpoklad, že po Veľkej noci by deviate ročníky a druhý stupeň mohli nastúpiť do škôl v jednotlivých okresoch. Samozrejme, nie celoplošne. Takže potrebujeme ešte predpripraviť kloktacie veci, testovanie a ostatné náležitosti,” uviedol Gröhling s tým, že sa to bude týkať lepších okresov.

Epidemiologička Henrieta Hudečková reagovala na tento návrh. “Ak udržíme situáciu, ktorá sa zlepšuje, tak otvorme druhý stupeň. Ale treba povedať, že situácia je krehká a zvýšenie mobility by ju mohlo narušiť. Neviem, či sa druhý stupeň otvorí hneď v ten týždeň po Veľkej noci, ale ak bude dobrý trend pokračovať, mohol by sa otvoriť čo najskôr po sviatkoch,” zdôraznila pre Nový čas epidemiologička.

O rozhodnutí sa dozvieme v správnu chvíľu a žiaci, ktorí sa budú nachádzať mimo čiernych okresov sa tak budú môcť vrátiť na prezenčné vyučovanie. Školáci by sa testovali jednoduchou formou, a to kloktaním, ale do úvahy pripadá aj test výterom z nosa, ktorý by vykonali priamo pred učiteľkou.

Zdroj: cas.skFoto: Pixabay