Čo nastane, keď naše telo prestane fungovať? Túto otázku si už určite neraz položil každý z nás, no naozaj uspokojivo ju nemôže zodpovedať nikto. Zaujímavé je, že svedectvá tých, ktorí boli „na druhej strane“, sa pozoruhodne zhodujú – cítili nekonečnú lásku, pokoj a istotu, že sú „doma“. Svoju polhodinu v nebi si prežila aj žena menom Mary Neal (62).

Keď sa Newyorčanka v roku 1999 rozhodla zažiť dobrodružstvo na kajaku v Čile, netušila, že v ten deň doslova zažije smrť. Havária, ktorá matku štyroch detí vrhla pod hladinu vody, však spečatila jej osud. Takmer.

Mary pod vodou cítila, že sa blíži koniec – bola totiž pripútaná k prevrátenému člnu. Nemohla dýchať a v tele sa jej lámalo niekoľko kostí, no predsa… „Žiadna bolesť, žiadny strach, žiadna panika. Cítila som sa živšie ako kedykoľvek predtým,“ šokuje.

Žena následne opísala zvláštny zážitok, ako jej duša opúšťa telo a ocitá sa celkom mimo náho časopristoru. Okamžite ma privítala skupina… Niečoho. Neviem, ako ich nazvať. Ľudia? Duchovia? Bytosti?,“ hovorí o okamihoch tesne za hranicami života doktorka. Nikoho z tých, ktorých pred sebou videla, nespoznávala, no predsa vedela, že sú pre ňu nejakým spôsobom dôležití: „Ako starí rodičia, ktorí zomreli ešte predtým, ako som sa narodila.“

Radosť a lásku, ktorá ju v tej chvíli obklopovala, Mary vraj ani nedokáže opísať. Rovnako ako farebnú dimenziu, ktorou ju bytosti sprevádzali. Bola si však istá, že ide o to neuchopiteľné nekonečno, o ktorom tým či oným spôsobom hovoria mýty, filozofie, náboženstvá i náuky už od počiatku ľudstva.

„Verila som, že som bola v nebi. Mala som ohromný pocit, že som doma,“ spomína doktorka, ktorej však ešte nebolo súdené umrieť. Kým totiž zažívala svoju transcendentálnu cestu, na našej strane sveta prebiehala na prvý pohľad na neúspech odsúdená záchranná akcia.

„Moje telo bolo nafúknuté a fialové a mala som zafixované oči. Nepochybujem o tom, že som bola fyzicky mŕtva,“ priznáva Mary, ktorú záchranári oživovali 15 minút. Bez prívodu kyslíka bola omnoho dlhšie – takmer polhodinu – a tak ani samotní zdravotníci neverili, že by ich snahy mohli niekam viesť. O to šokovanejší zostali, keď jej srdce začalo opäť biť.

„Bytosti mi povedali, že ešte nenadišiel môj čas a čaká ma na Zemi práca a že sa musím vrátiť do svojho tela,“ hovorí, pričom sama priznáva, že vracať sa jej nechcelo. Keď už spoznala, čo znamená nekonečno, netúžila ísť späť do sveta, kde všetko raz musí skončiť. Napokon však predsa len otvorila oči.

Neuveriteľný príbeh Mary Neal sa v súčasnosti dočkal aj seriálového spracovania, ktoré dostalo názov Surviving Death (v češtine Přežít svoji smrt). Netflix vydal minisériu 6. januára a v súčasnosti je na tejto streamingovej službe dostupná úplne kompletne.

Pre viac info nás sledujte na Facebooku 
>>> TU <<<!

Zdroj: LadBible | Foto: Facebook/Dr. Mary Neal, Netflix