Príbeh tejto ženy obletel celý svet. Pred 8 rokmi ju policajt pre pašovanie drog zavrel do väzenia, čím jej vlastne zachránil život. Žena si ho po prepustení dala okamžite vyhľadať, aby mu poďakovala a nakoniec zachránila život ona jemu. 

Neuveriteľný príbeh, ktorý napísal sám život. Jocelynn James z Alabamy užívala roky ťažké drogy, ktoré ju pripravili o vodičský preukaz, auto, prácu a skoro aj o rodinu. V Alabame patrila medzi najväčších zločincov a pohľad za mrežami okúsila až 16-krát.

Na drogy si „zarábala“ krádežami, pre ktoré ju policajný dôstojník Terrell Potter poslal do basy a to 2 razy. „Žila som skutočne zlý život a robila som veľa zlých vecí, ktoré som nemala. Bola som stratená osoba,“ rozpráva Jocelynn, ktorá sa rozhodla dať skazenej minulosti zbohom. Až vo väzbe si začala uvedomovať, že práve policajný dôstojník Terrell jej zachránil život, no to ešte vtedy netušila, ako ich cesty život skríži.

Policajt Terrel pri odchode do dôchodku zistil zdrvujúcu správu. Jeho obličky pracovali len na 5% a jeho život ostal visieť na vlásku. Lekári ho informovali, že za vhodným darcom môže čakať roky. Terrel však svoj boj nevzdával a svoj príbeh zavesil na sociálne siete, dúfajúc, že sa vhodného darcu nájde čím skôr.

Na zdieľanú správu natrafila aj samotná Jocelynn, ktorá sa ihneď rozhodla konať a neuveríte nakoniec ona bola vhodnou darkyňou. Zaskočení boli aj lekári, ktorí sa s tak vynikajúcou zhodou pre transplantáciu obličky ešte nestretli. Jocelynn tak zachránila dôstojníkovi život, dokonca sa z nich stali dobrí priatelia.

Zdroj: FB/jocelynn.james