Policajti by mali v prvom rade pomáhať a chrániť, no istý mestský muž zákona z Humenného rozhneval mnohých Slovákov, ktorí teraz na sociálnych sieťach zdieľajú inkriminujúce video. 

 

Záznam má síce iba dve sekundy, avšak je z neho jasne vidieť, ako mestský policajt Zoltán K. fackuje istého občana na ulici. Pre cas.sk uviedol náčelník Marián Zub, že ich hliadku k výmenníku pri Základnej škole SNP zavolali obyvatelia Humenného kvôli neprimeranému správaniu istej skupinky ľudí.

„Po príchode našej hliadky títo ľudia začali policajtov osočovať vulgarizmami aj fyzickými vyhrážkami,” vysvetľuje náčelník mestskej polície.

Podľa všetkého boli osoby pod vplyvom a Zoltán použil donucovacie prostriedky v sebaobrane. „Zo záznamu neviem jasne vyhodnotiť, čo predchádzalo situácii alebo samotný priebeh použitia donucovacích prostriedkov,” pokračuje pre cas.sk Zub.

Nakoniec sa údajne policajt za svoje správanie ospravedlnil a primátorka Humenného potvrdzuje, že ak by mesto dostalo oficiálnu sťažnosť, disciplinárne konanie by sa určite malo začať. Čo si o vzniknutej situácii myslíte vy?

Video zo zásahu si môžete pozrieť >>tu<<

Zdroj: Facebook, cas.sk | Video: streamable.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Zora
Bláznivá stará raketa, ktorá miluje arašidové maslo, New York a kávu. Raz bude mať namiesto obývačky obrovskú knižnicu, veľkú zbierku gramofónových platní a záhradu plnú pivoniek. :)