Od pondelka 15. februára polícia posilní kontroly na hraniciach s Českom, Poľskom, Maďarskom aj Rakúskom. Informoval o tom hovorca Policajného zboru Michal Slivka. Na toto si posvietia najviac!

Kontroly budeme vykonávať najmä v exponovaných časoch a v časoch, keď sa predpokladá na základe analýz a štatistík najväčšia intenzita dopravy. To aj z dôvodu, aby Policajný zbor vedel účelne a efektívne využívať svoje sily a prostriedky, aj pri výkone kontrol dodržiavania karanténnych opatrení vo vnútrozemí,” uviedol hovorca Slivka.

Najviac si posvietia na dodržiavanie karanténnych opatrení a splnenie podmienok na to, aby ste cez hranice mohli prejsť, podľa platnej vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR. Hovorca informoval, že na hraniciach s Českom sa uzavrú malé priechody, ako je Čadca – Milošová – Šance, Červený Kameň – Nedašova Lhota, Nová Bošáca – Březová a Skalica – Sudoměřice (stará cesta).

Na hraniciach s Poľskom budú uzatvorené príslušným správcom komunikácie priechody Palota – Radoszyce, Nižná Polianka – Ožena, Kurov – Muszynka, Čirč – Leluchów, Lesnica – Szczawnica, Lysá nad Dunajcom – Niedzica, Tatranská Javorina – Lysa Poľana, Suchá Hora – Chocholów, Bobrov – Winiarczykówka a Novoť – Ujsoly.

Ostatné cestné priechody sa dajú využívať tak, ako doteraz, ale treba dbať a dodržiavať karanténne opatrenia. “Ide o cestné komunikácie III. kategórie s najnižšou intenzitou dopravy,” povedal Michal Slivka. Od stredy 17. februára začína platiť nový režim na hraniciach, kto príde zo zahraničia na Slovensko, bude povinne nastupovať do 14-dňovej karantény. Najskôr v 8. deň môže absolvovať RT-PCR test a ak bude negatívny, môže karanténu prerušiť.

Zdroj/Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky