O oficiálnej stránke Polície Slovenskej republiky na Facebooku je známe, že si niekedy dokážu urobiť aj srandu a admin publikuje veci, ktoré by ste naozaj nečakali. Posledne uverejnili nezmyselnú a pochybnú súťaž o pobyt v luxusnom väzení, no dôvod uverejnenia je ten, aby konečne Slovákov naučili neveriť podobným podvodným súťažiam na sociálnych sieťiach. 

Len pred pár týždňami tisícky Slovákov zdieľali súťaž o výhru automobilu Audi, pred pár dňami to zas bola súťaž o karavany. Ľudia sú nepoučiteľní a s vidinou výhry dokážu naletieť takmer na všetko. V súťažiach ide najmä o rýchle nazbieranie lajkov pre stránku, pričom príspevok súťaže musíte zdieľať a tým sa šíri po celom Facebooku.

Polícia Slovenskej republiky uverejnila na svojej stránke nasledovnú súťaž:

Stavíme sa, že by sa skutočne našli ľudia, ktorí by naleteli aj niečomu takémuto a príspevok by ochotne zdieľali. Polícia ale zároveň v príspevku varuje: „Tento status je irónia, lebo už nevieme ako inak vás máme upozorňovať na podvodné stránky na Facebooku. Naposledy status v podobnom duchu zdieľalo viac ako 10 000 ľudí. Vraj súťažili o päť karavanov. Stránka nabrala lajky a asi je už odpredaná, premenovaná. Zbytočne nás upozorňujete na takéto súťaže. Nahlasujte ich Facebooku a ignorujte ich. Ak sa stanete obeťou podvodu, choďte osobne na políciu.“

Celý príspevok aj s komentármi nájdete >>> TU <<<

Prečítajte si tiež: Rozzúrený Róm posiela tvrdý odkaz Kotlebovi: Robí si čo chce a nerešpektuje zákon!

 

Ak teda na Facebooku natrafíte na podobnú súťaž, ktorá vám sľubuje výhru niečoho drahého bez akýchkoľvek poplatkov, nenaleťte jej a nahláste ju priamo Facebooku. Ten sa postará, aby bol príspevok, prípadne celá stránka zablokovaná a aby sa klamstvo nešírilo ďalej po sociálnych sieťiach.

Zdroj/Foto: Facebook/Polícia SR