Zdá sa, že polícia nelení a intenzívne pracuje na prípade brutálnej vraždy mladého investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny. Obaja boli chladnokrvne zabití v ich dome vo Veľkej Mači pri Trnave. A zdá sa, že májú prvé výsledky!

 

Zatiaľ neznámy páchateľ strelnou zbraňou chladnokrvne popravil Jána a Martinu. Pokým to Kuciak schytal do hrude, jeho partnerka bola strelená do hlavy. Vyšetrovatelia pracujú s verziou, že táto poprava, bola následnou odpoveďou na Jánove novinárske vyšetrovanie, ktoré sa spájalo s obávanou talianskou zločineckou skupinou ‘Ndrangheta, ktorá intenzívne operuje v našej krajine.

Kuciak vo svojich článkoch poukázal na jej daňové podvody, či vplyvné styky s najvyššími politickými predstaviteľmi. Článok však už nestihol dokončiť. Niekto ho chcel pravdepodobne umlčať. A tak ho jednoducho zlikvidovali. No jeho článok vyšiel, hoci až posmrtne a ešte nedokončený….Každopádne však spôsobil doslova politické zemetrasenie!

Policajný prezident Tibor Gašpar v stredu večer predstúpil pred novinárov, aby odhalil nové detaily prebiehajúceho vyšetrovania brutálnej popravy.

Slovenská polícia v súvislosti s prípadom prezrela hodiny záznamov z kamier, umiestnených v uliciach Veľkej Mači a fotopascí z blízkeho lesa. Na záberoch objavila i  podozrivú osobu, ktorá sa v daný čas pohybovala cez miestne pozemky a ploty a následne nastúpila do istého motorového vozidla.

Krátko nato príslušníci zákona vypočuli niekoľko ľudí, pričom jednu podozrivú osobu už aj zadržali.   

V tejto súvislosti boli uskutočnené tri domové prehliadky, pri ktorých bolo objavených 160 g pervitínu, niekoľko nábojov a zbraň! To či ide o vražednú pištoľ ukáže až expertíza. Tá zadržaná osoba bola zatknutá minimálne za tieto priestupky. To či má spojitosť aj s vraždou mladého páru, ukážu až nasledujúce dni!

Polícia tiež prišla na stopu dvom osobám, ktoré sa v osudný piatok medzi sebou dohadovali o tom, že si vezmú strelné zbrane a pôjdu do Veľkej Mače. Obaja odpočúvaný  sú pre políciu známou firmou, keďže sú dlhodobo sledovaní pre páchanie drogovej trestnej činnosti.

Každopádne polícia pracuje i s inými verziami.

Zdroj/Foto: čas.sk, aktuality.sk, tvnoviny.sk, facebook, pixabay