Pozor! Zajtrajším dňom polícia ešte väčšmi sprísni svoje kontroly zákazu vychádzania! Zaujímať ich bude váš certifikát alebo akýkoľvek iný doklad potvrdzujúci negatívny výsledok zo skrínigového testovania v období od 18.1 – 26.1.2021.

Negatívny test budete potrebovať aj pri pohybovaní sa v prírode alebo pri vykonávaní individualného športu v rámci okresu, ďalej na cestu do práce, pracovný pohovor, na poštu, do banky, čistiarne odevov, knižnice, optiky, trafiky či opravovne obuvi, servisu bicyklov.

Negatívny test potrebujú aj žiaci druhých stupňov základných škôl, stredoškoláci, vysokoškoláci, ale aj osoby sprevádzajúce svoje dieťa do škôlky/školy. Výnimku majú žiaci materských škôl a prvého stupňa základných škôl.

Test nie je potrebný pri obstarávaní nevyhnutných potrieb v najbližších potravinách, pri návšteve lekára, lekárni, či veterinára. Taktiež nie je potrebný pri obrade krstu, pohrebu, či sobáši. Medzi výnimky patrí aj cesta na testovanie alebo očkovanie, cesta na súd, cesta za dieťaťom, ak sa jedná o striedavú starostlivosť. Bez testu je povolená aj prechádzka s dieťaťom nie starším ako 3 roky alebo prechádzka s domácim miláčikom do jedného kilometra od bydliska.

Zdroj/Foto: Facebook/policiaslovakia