V našej krajine nastalo doslova politické zemetrasenie! Všetko odštartovala brutálna smrť mladého investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky. Olej do ohňa pridalo aj zverejnenie jeho nedokončeného článku, ktorý bol pravdepodobnou príčinou jeho likvidácie! Spomínali sa v ňom aj veľké politické mená a ich priame napojenie na taliansku mafiu!

 

Kuciak vo svojom vyšetrovaní objavil súvislosti s obávaným mafiánskym klanom Ndrangheta, ktorá ostošesť operuje v našej krajine a najšokujúcejším je fakt, že jej chápadla siahajú až do najvyšších politických kruhov na Slovensku. Upozornil aj na obrovské daňové podvody, a jej nelegálne prečerpávania eurofondov, ktoré potom spätné nalievali do Talianska.

Zavraždený novinár vo svojom článku spomenul meno Márie Troškovej i Viliama Jasoňa. Obaja zastávajú vysoké politické miesta. Zatiaľ, čo kráska Mária, ktorá už v minulosti nafotila fotografie pre dospelých, momentálne pracuje ako hlavná štátna radkyňa samotného premiéra, pán Jasoň je šéfom krízového manažmentu a bezpečnosti štátu na úrade vlády. Navyše má bezpečnostnú previerku najvyššieho stupňa a ako tajomník rady sa zodpovedá priamo predsedovi vlády Róbertovi Ficovi

Pod oboma sa ihneď po zverejnení článku, v ktorom Kuciak jasne spája ich osoby s väzbami na taliansku zločineckú skupinu, zatriasli stoličky. No Fico svojich stranníkov a blízkych spolupracovníkov podržal. Prekvapivé, však?

Mária Trošková a Viliam Jasoň

Pekná dievčina, ktorá vyvolala škandál, keď si ju Fico vybral za svoju pravú ruku. Ihneď vyplávali na svetlo sveta tie spomínané šteklivé fotografie. Novinár poukázal na jej priame vzťahy s členom ´Ndranghety, Antoninom Vadalom, ktorý sa považuje za jednu z jej hláv. V minulosti s ním začala podnikať a neskôr v jednej z jej ďalších firiem figuroval aj Viliam Jasoň.

Ešte v deň zverejnenia spomínaného novinárskeho diela, sa obaja dotknutí rozhodli dočasne opustiť svoje teplé miestečka na úrade vlády. K tomuto rozhodnutiu dospeli na základe vlastného rozhodnutia a ostať mimo svojich mandátov plánujú až do vyšetrenia prípadu vraždy Jána Kuciaka.

Mária Trošková a Viliam Jasaň to uviedli vo svojom spoločnom vyhlásení. Ich rozhodnutie odôvodnili tým, že sú ich ,,mená zneužívané v politickom boji proti predsedovi vlády Robertovi Ficovi”. Tiež vyjadrili úprimnú sústrasť rodinám novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky.

“Ich smrť nami otriasla rovnako ako celou slovenskou verejnosťou. Spájanie našich mien s týmto ohavným činom niektorými politikmi či médiami je absolútne za čiarou. Kategoricky odmietame akúkoľvek súvislosť s touto tragédiou. Keďže však sú naše mená zneužívané v politickom boji proti predsedovi vlády Robertovi Ficovi, rozhodli sme sa až do vyšetrenia tohto prípadu opustiť svoje pracovné pozície na Úrade vlády SR,” napísali.

Marek Maďarič

Akoby toho nebolo málo, minister kultúry Marek Maďarič podal v stredu svoju demisiu! Svoje radikálne rozhodnutie odôvodňuje ako reakciu na vraždu novinára Kuciaka.

,,Po tom, čo sa stalo,  si neviem predstaviť, že by som pokojne sedel na mieste ministra, neviem sa ako minister kultúry vyrovnať s tým, že za mojho pôsobenia bol zavraždený novinár,” odôvodnil svoj krok. Taktiež spomenul, že v blízkej budúcnosti nevylučuje aj svoj odchod zo strany.

Zdroj/Foto: sme.sk, aktuality.sk, tvnoviny.sk, facebook, pixabay