Včera sa vláda na čele s hlavným hygienikom opäť postarala o poriadny rozruch. Ján Mikas totižto predložil novú vyhlášku (deň pred schválením) a to, aby mohla prezidentka, poslanci či generálny prokurátor ísť do práce, aj keď majú pozitívny test na Covid-19 alebo sú v povinnej karanténe po kontakte s infikovanou osobou.

Dnes nový zákon schválilo 91 poslancov NRSR, údajne hlavne preto, aby nebol ohrozený chod štátu, no v skutočnosti vraj kvôli tomu, aby sa mohol predĺžiť núdzový stav a s ním spojený zákaz vychádzania a protipandemické opatrenia.

Politológovia sa však búria! „Je to veľmi nešťastné a iba to zobrazuje stav vlády. Ukazuje to jej nekompetentnosť, nezorganizovať, nekoncepčnosť a robenie vecí na poslednú chvíľu. Pán premiér a ľudia okolo neho iba dokazujú, že nie sú zrelí na to, aby vládli. V politike by nemali byť takíto ľudia, ale bohužiaľ sú a bohužiaľ sú v kríze,” vyjadrila sa uznávana politologička Viera Žúborvá.

„Toto sa nerobí. Sme v kríze a poslanci by mali byť elity, ktoré ukážu, akým smerom sa máme pohybovať. To už nie je arogancia moci, to je chýbajúce EQ, necitlivosť a nedostatok empatie. Už nám nestačia kozmetické úpravy. Kedysi nám to stačilo, ale poslanci nepochopili, že spoločnosť sa vyvíja dopredu. Má oveľa vyššie nároky na seba, na ľudí okolo nás a na ľudí, ktorých si volíme, ako sme mali pred 15 rokmi,” dodala.

Zdroj: tvnoviny.sk