Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Boris Kollár má novozvoleného poradcu pre „národnostné otázky”. Stal sa ním bývalý poslanec parlamentu a expodpredseda Slovenskej národnej strany (SNS) Anton Hrnko.

Minulý víkend sa exposlanec Hrnko zúčastnil snemu SNS v Liptovskom Mikuláši o post predsedu strany. Lepším súperom bol Andrej Danko a o stoličke predsedu bolo rozhodnuté. Zmierený so cťou odchádzal preč, keď ho telefonátom prekvapil predseda parlamentu. „Keď som išiel zo snemu z Liptovského Mikuláša, tak mi zavolal predseda parlamentu, že mu je ľúto, že som nebol zvolený za predsedu a že Slovensko by potrebovalo takú stranu, ale pod Dankom to nejde. Opýtal sa ma, či by som mu nešiel robiť poradcu pre národné otázky,“ vysvetlil Hrnko.

„Myslím si, že ešte by som mohol byť trochu užitočný pre tento štát. Keď aspoň niečo urobím, kým pôjdem definitívne do penzie, tak to asi bude pozitívne. Prijal som to, lebo aj tak nemám čo doma robiť,“ odôvodnil Hrnko prijatie Kollárovej ponuky, ktorý mu sľúbil, že bude zvažovať jeho názory.

Samozrejme, k takejto funkcii prináleží aj výška platu, ktorú ale nový poradca ešte ani netuší, aká bude. „Ja skutočne peniaze nepotrebujem, ale asi bude nejaký plat. Budem s tým musieť niečo urobiť, lebo to neviem minúť,“ dodal.

Zdroj: www.domov.sme.sk | Foto: Facebook/BorisKollarOfficial