National Geographic priniesol tieto úžasné zábery priamo zo žeravého jadra sopky. Kvôli týmto dychberúcim záberom síce obetovali zopár dronov, no výsledok rozhodne stojí za to! 

 

Vo videu budete mať k horúcej láve bližšie, než ste si kedy predstavovali! Detaily na hypnotizujúcu lávovú masu natočili v kráteri Marum, kde sa nachádza jedno z iba siedmych permanentných lávových jazier na svete.

Snom filmára a bádateľa Sama Cossmana bolo odjakživa používanie najnovšej technológie na pomoc pri objavovaní skrytých tajov prírody, v tomto videu sa mu to veru podarilo na jednotku. Popri filmovaní musel byť navlečený do špeciálneho, na mieru robeného obleku, ktorý bol schopný uchrániť ho pred teplotou vyše 1000 stupňov Fahrenheita (538°C) a prskajúcou lávou.

Táto skúsenosť bola oboje, desivá ale plná inšpirácie, a nechala ma so zdôrazneným pocitom vďaky za krehkosť a a krátkosť života. Prebudilo ma to k tomu, aby som začal ísť za svojim snom a zaslúžil sa o zmenu,“ hovorí o zážitkoch z natáčania v rozhovore pre National Geographic. Poriadne sa pripravte na výsledné video, je to totiž poriadna pecka! Pozrieť si ho môžete nižšie.

Video:

Zdroj/Foto: youtube.com, nationalgeographic.com