Ministri a poslanci Národnej rady SR za hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) budú pravidelne prispievať do Fondu vzájomnej pomoci. Do fondu plánuje prispievať aj premiér Igor Matovič a to plnou výškou jeho premiérskeho platu.

S touto informáciou prišiel predseda poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš na včerajšej tlačovej konferencii. Šipoš ďalej uviedol, že do fondu môže prispieť hocikto ľubovoľnou sumou pre pomoc ľuďom s koronakrízou.

„Poslanci a ministri za naše hnutie budú pravidelne prispievať. Chceme byť solidárni a ísť príkladom. Hlavne pomôcť ľuďom, ktorých postihla kríza, no zákon ešte nie je nastavený tak, aby im pomohol,“ povedal Michal Šipoš. Podľa jeho slov sa jedná o transparentný účet, na ktorom jasne vidieť kde, komu a koľko peňazí pôjde. Poslanci taktiež vyzývajú aj ostatné politické strany, najmä opozíciu, aby do fondu prispievali aj oni.

Poslanec NR SR za OĽaNO Kristián Čekovský na tlačovej konferencii prezradil, že poslanci hnutia prispievajú až vo výške 500 eur. „Výška príspevku poslancov však závisí aj od toho, kedy sa ujali svojho mandátu. Tí, ktorí do pléna nastúpili 1. apríla ako náhradníci, majú oveľa nižšie platy ako tí, ktorí sa mandátov ujali 1. marca. Pochopiteľne je v takých prípadoch aj ich príspevok nižší,“ dodal Čekovský.

Zdroj: TK | Foto: pokladnica.sk, Instagram/michal.sipos.olano