Marek Šefčík, poslanec NR SR za stranu Oľano a hrdý manžel a otec štyroch detí zažil najväčší šok svojho života, strach o vlastné dieťa. Jeho dvanásť ročnú dcérku Lianku po ceste do obchodu takmer zrazil opitý vodič s 2,69 % promile.

“Šiel úplne mimo cesty, nezastavil hneď, odsekával značky a kusu betónu, v ktorom bola ukotvená jedna z nich – sa moja dcérka nestihla vyhnúť. Som rád, že nemá dolámané nohy. Som rád, že ju nezrazil,” uviedol poslanec. Dozvedel sa to od manželky, ktorá mu do práce zaslala fotografie z miesta nehody, po ktorých sa mu rozbúchalo srdce.

“Ten chlap môže ďakovať Bohu, že ju netrafil. Ja som si už s vďačnosťou aj poplakal. Skosil nielen niekoľko dopravných značiek, ale aj strom – a pokračoval v jazde ďalej. Hrozí mu rok basy. Môj, nemenný názor je – som za nulovú toleranciu alkoholu za volantom a ak sa niečo také stane, tak som za doživotné odobratie vodičáku,” napísal Šefčík s tým, že dotyčného označil za potenciálneho vraha, ktorý je svojou nezodpovednosťou nebezpečný pre seba a predovšetkým pre svoje okolie.

Zdroj/Foto: Facebook/poslanecmareksefcik