Ak ste ešte STÁLE nevideli skvelý hudobný film mapujúci život jednej z najväčších legiend, prosíme vás, zabehnite do kina na Bohemian Rhapsody. Neoľutujete. O Freddieho Mercuryho nebol snáď nikdy väčší záujem ako v týchto mesiacoch, jednoznačne za to môže aj herecký výkon Ramiho Maleka.

 

Osud, ktorý ale fenomenálneho umelca zastihol, dokáže aj po 26stich rokov vháňať slzy do očí. Jeho blízky priateľ a kolega Elton John sa rozhodol opísať posledné chvíle a zážitky, ktoré so spevákom mal. Ten príbeh vás určite chytí za srdce…

Elton sa vo svojej knihe rozpísal aj o lídrovi skupiny Queen. Freddie veľmi dobre vedel, aký život ho s AIDS čaká, že to nebude jednoduché a že si ešte veľa vytrpí. Nikdy to ale nedal na sebe poznať. Vždy sa snažil byť pozitívny a rozveseľovať ľudí okolo seba.

Pri pohľade na posledné dni životaplného muža naskakuje husia koža. Bol prakticky slepý, nemal ani silu na to, aby sa postavil na nohy.

Nikdy na neho nezabudne

V publikácii od Eltona Johna s názvom Love is the Cure: On Life, Loss, and the End of AIDS spevák píše o tom, ako sa vrátil z pohrebu a aj niekoľko týždňov po tom pociťoval neuveriteľný smútok a prázdnotu v duši. “Prišiel za mnou jeden priateľ a doniesol mi niečo, čo bolo zabalené do obliečky od vankúša,” spomína John.

Keď “darček” rozbalil, uvidel obraz jedného z jeho najobľúbenejších maliarov. Nachádzal sa pri ňom aj odkaz od Freddieho, na ktorom stálo: “Drahá Sharon, myslím, že toto by sa ti mohlo páčiť. S láskou Melina, veselé Vianoce!”

Pred mnohými rokmi si totiž kamaráti vymysleli mená pre ich transvestitné alteregá. Sharon bol Elton a Melina Freddie. “Začali so mnou lomcovať emócie. Mal som 44 rokov, no plakal som ako malé dieťa. Tento krásny človek sa aj v posledných hodinách života, kedy trpel a umieral na AIDS zaujímal o to, aby mi našiel nádherný vianočný darček,” rozpráva dojímavý príbeh.

Ako si na legendu spomínate vy?

Foto: Twiiter, YouTube | Zdroj: boredpanda.com